splitski.portal
splitski.portal
Forum | Lista članova | Traži | Prijava | Registracija
« natrag naprijed »
 Str: [1] 2 Dolje Ispis
Autor Tema: Dino - Dinin, Dini...!? grr  (Posjeta: 2626 )
Pile
ne voli forume


WWW
« : Rujan 08, 2008, 23:53:55 »

Molim cijenjeni puk ovog foruma da mi pomogne u rješavanju frustraci je mjeseca Tužan

Index.hr onako baš i nije uvik sav hrvatski pa im možda zato pravila o deklinira nju nisu ka u svih Hrvata, ali kad mi se popodne učinilo, a sad mi postalo sigurno da sam i na Radio Dalmaciji čua da je komu čemu Dini… Al stvarno me nervira. I HRT i RTL, svi purgerski mediji…

Koji retardira ni narod! Em ne zna vlastiti jezik govorit, em čoviku odaje počast, a ne zna ga zvat imenom. Idioti.

Molim vas da svim svojim bližnjima, prijatelj ima i susjedima kažete da nije komu-čemu Dini, nego Dinu, jer je riječ o Dinu, a ne o Dini. Isto vridi i za čije je nešto - Dinovo, ne Dinino.

Hvala Smješko
Evidentirano

newer

neponovljiv ko 007!!!


« Odgovor #1 : Rujan 09, 2008, 00:53:04 »

da, slazem se. bas san i ja danas to komentira da dinin nije sigurno. to da je dina pa dinino aj aj
al dino ne moze nikako bit dinino nego dinovo.
Evidentirano

Dok su po New Yorku pasle ovce, Hrvatska je bila kraljevin a!!!
Oki


« Odgovor #2 : Rujan 09, 2008, 08:35:55 »

Netko ce rec da je stamparsk a pravopisn a greska, no ocito je da je prisutna nepismeno st u Hrvatskoj i to u medijima. Koliko mi je poznato da u tim instituci jama ipak postoje osobe koji su lektori i pripremaj u i obraduju materijal . Mozda cak treba provjerit i i u pravopisu hrvatskoj jezika, jer u zadnje vrijeme su koliko se sjecam bile neke promjene, preinake,...a s druge strane kad je vec rijec o necemu ili nekome, red je da se napravi ispravka ili isprica javnosti zbog izjavljen e rijeci u drukcijem padezu. Na sto doticni mediji nisu ni uocili gresku a kamoli se ispricali ili napravili ispravku. Vrh drzave izgleda da to ne zabrinjav a, a tako i ove novinske-radijske-televezijske kuce.


Za ovakvo nesto po mom misljenju nema mjesta za opravdanj e doticnih medija, jer isti ako vec rade neku vrstu ozbiljnog posla onda su svjesni da se ozbiljno i interpret iraju stvari u javnostii, a ne dopustat da se greske dogadaju i dozovliti sebi da dolazi do ovakvih situacija .
Evidentirano

Moja Borba Za Istinu - Moja Snaga Za Bolje Sutra
Jion_mae
então tomo o que é o meu

o momento no coração


« Odgovor #3 : Rujan 09, 2008, 08:55:21 »

misliš da se ispričaju radi jedne krive deklinaci je jel smo mi slabi na Dina pa nas ta jedna fakin deklinaci ja njegova imena bode u mozak Š?

s obzirom da smo zaključili da je ovo jedna od svakodnev nih pogrešaka za koje se očigledno nitko ne ispričava niti ih opravdava te da su hrvatski mediji leglo nepismenj aka, o kakvim mi ode ispirkama pričamo?! heloou!
Evidentirano

I have never made but one prayer to God, a very short one: 'O Lord, make my enemies ridiculou s.' And God granted it.
Mizantrop
That is the Question.

To be, or not to be?


« Odgovor #4 : Rujan 09, 2008, 10:20:43 »

Asti, ova tema je, ka, malo ljući oksimoron .
Evidentirano
*


WWW
« Odgovor #5 : Rujan 09, 2008, 10:47:01 »

Lol, tako nešto sam ja htjela reći. I gdje nego na ovom forumu.

Pile, ajde ti meni deklinira j: obećanje, moderator, laž. Plač
Evidentirano

Hrvatska to može progutati .

http://www.youtube.com/watch?v=kFvrAdyFUJ8 <3<3<3

Paul : ljubav :
Varzim
ultrakulurbanvlastitinaslov


« Odgovor #6 : Rujan 09, 2008, 10:52:44 »

"Jučer je napravlje na i obdukcija, ali su Danijela i Dean Dvornika nakon razgovora s patolozim a rekli kako će trebati deset dana da budu gotovi svi nalazi."

pa dokle...
Evidentirano
maja
Ich räume auf.

Wir sorgen für dich


« Odgovor #7 : Rujan 10, 2008, 13:09:34 »

Ja prekinila učenje i pogazila obećanje dano samoj sebi na neću taknit forum dok ne položim ispit zbog ovog... Toliko su me ispizdili, RTL, Nova, teletekst i debilni, reporteri upičkumaterinu da ne znaju muško ime deklinira t već su ga preimenov ali u Dinu ilitiga žensko ime... Dinini prijatelj i... Mislim, ovo mi je totalno sve granice prošlo, zgadili su mi se definitiv no svi ti naši kvazinovi nari i njihovi kvazilekt ori, ako postoje, ovako nešto, dozlaboga očito, pustit da danima se vuče... sramota.  Jezik

E, i ne znam jel mi se učinilo, al kao da ga je ona RTLova zbunjena novinarka nazvala na Peristilu tatom hrvatskog panka... Slabo mi je došlo... Mislim, čovik je umra, daj mu bar ime izgovaraj te pravilno.
Evidentirano

Nach mir die Flut
nach mir Tornados
nach mir Tsunamis & Säuberungen
nach mir die Härte
die Kälte die Dürre die Glut

Ich gehe jetzt
Jion_mae
então tomo o que é o meu

o momento no coração


« Odgovor #8 : Rujan 10, 2008, 13:17:50 »

da i ja san čula "punka" Vrtim o&#269;ima...al san mislila da san krivo čula!
Evidentirano

I have never made but one prayer to God, a very short one: 'O Lord, make my enemies ridiculou s.' And God granted it.
mala_ricasta


« Odgovor #9 : Rujan 10, 2008, 15:09:12 »

Hm, kao budući stručnjak u ovom polju, da riješim vaše nedoumice . Pile, samo si djelomično u pravu. Stvar je u naglasku. Mi Dinovo ime izgovaram o sa dugosilaz nim naglaskom (Dîno) i tako se čovjek vjerojatn o i zvao pa je ispravna deklinaci ja Dîno - Dîna, ali (!) to se ime može izgovarat i i kao Díno, sa dugouzlaz nim naglaskom pa je ispravna deklinaci ja Díno - Díne.

Ali to da ga se naziva tatom hrvatskog punka, to je stvarno neoprosti vo...  Sirast
Evidentirano
Knulp


« Odgovor #10 : Rujan 10, 2008, 16:12:50 »

Oko tog pitanja se naši vrli jezikoslo vci još nisu dogovoril i...ispra vna su (zasad) oba načina deklinira nja. Mi bi deklinira li Dino-Dina, zagrebčani Dino-Dine. Svojevrem eno je bila i neka afera na nekom natjecanj u kad je ekipa iz Splita deklinira la ime Dino na jedan, a iz Zagreba na drugi način. Oni su naravno bodovali Zagrebčane  Sirast

Evidentirano
Pile
ne voli forume


WWW
« Odgovor #11 : Rujan 10, 2008, 16:18:20 »

Pa nije Bosanac, dugosilaz ni je Dino Smje&#353;ko

Koliko glup trebaš bit da ne primjetiš pogrešku svih ovih dana i toliko bit glup u svojoj gluposti da čak druge ispravljaš, evo piše na indexu da je Luky reka "U svijetu danas ne može se živit. Ovo što se Dini dogodilo poruka je da je - usporite!". Ne virujem da je Luky reka Dini.


Sve je to smišljeno, tako su nam Srbi uvaljival i srpske reči, sad nam purgeri (ili Bosanci?) guraju svoje pa ćemo za 10 godina morat čistit jezik ko šta smo ga čistili 90ih Sirast
Evidentirano

lemon
...

various positions


« Odgovor #12 : Rujan 10, 2008, 16:34:49 »

isuse šta vi brijete, urote, zavjere, ovo ono Sirast
Evidentirano

they sentenced me to twenty years of boredom.
*


WWW
« Odgovor #13 : Rujan 10, 2008, 16:41:08 »

lemon, Dalmatinc i Sirast

Meni je bratić Dino, ja deklinira m Dine. Eat me. :riječnaka purgerka:

Btw, o kojem padežu pričamo, no time to read it all. Cerim se
Evidentirano

Hrvatska to može progutati .

http://www.youtube.com/watch?v=kFvrAdyFUJ8 <3<3<3

Paul : ljubav :
vragolasta maca
absolutego


« Odgovor #14 : Rujan 10, 2008, 16:46:29 »

strašno. sigurno se sad prevrće na obdukciji .
Evidentirano
 Str: [1] 2 Gore Ispis
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
splitski.portal design by bloc & keko, code by: man