Robert Pleško ukupni pobjednik Split fotomaratona 2017., a njegova kći Eda druga u kategoriji do 18 god.

U Galeriji fotografije Fotokluba Split sinoć je održano proglašenje pobjednika i otvorena je izložba najboljih radova nastalih na fotografskom natjecanju Split fotomaraton 2017.

Stručni žiri koji su sačinjavali fotografi i fotoreporteri, Tom Dubracec, Damir Borčić, Maja Prgomet, te grafička dizajnerica Tanja Muslim, odlučili su kako je sveukupni pobjednik Split fotomaratona 2017. Robert Pleško, drugo mjesto osvojila je Jelena Katavić, a treće mjesto osvoji je Daniel Jones iz Richmonda (Virginia).

U kategoriji do 18 godina, prvo mjesto osvojila je Karmen Sikora, druga je bila Eda Pleško, a treće mjesto pripalo je Luciji Cvitanović.

Pohvaljeni natjecatelji su Giulina Ozretić i Lovre Lovrinčević.

Za sva vrimena!  je bila jedina tema  poznata prije samog natjecanja, a ostavarena je u suradnji s ovogodišnjim partnerom natjecanja - udrugom Naš Hajduk, a najbolju fotografiju na tu temu napravila je Diana Junaković te je osvojila  vrijednu nagradu - Hajdukov dres s potpisima svih prvotimaca.

Nagrade je najboljim natjecateljima uručila Maja Prgomet, predsjednica Fotokluba Split, a Ivan Baričević iz Našeg Hajduka dodijelio je nagrade pobjednicama za temu Za sva vrimena!.

Robert Pleško pobjednik Split fotomaratona 2017. i Ivan Baričević iz Našeg Hajduka

Jelena Katavić osvojila je 2.mjesto
Daniel Jones osvojio je 3. mjesto na Split fotomaratonu 2017.

Karmen Sikora pobjednica je u kategoriji do 18 god.

Robert Pleško i kći Eda koja je osvojila 2. mjesto u kategoriji do 18 god.

Lucija Cvitanović osvojila je 3. mjesto u kategoriji do 18 god

Diani Junaković pobjednici teme Za sva vrimena! nagradu je uručio Ivan Baričević iz Našeg Hajduka