Dupla kruna ragbijašima Nade!

U finalu Kupa Hrvatske u ragbiju splitski ragbijaši superiorno svladali momčad RK Zagreb te zasluženo trofej vraćaju u vitrine kluba pod Marjanom.

Poučena negativnim iskustvima iz polufinalnih susreta, Nada je u finalnu utakmicu ušla vrlo odgovorno i angažirano. Tijekom cijelog susreta čvrsto je konce igre držala u svojim rukama te mladoj i žustroj momčadi gostiju nije dozvoljavala da se razmaše. Čvrsti, agresivni skup Nade stvarao je prednost na terenu. Osvajao je, vješto čuvao i pripremao idealne lopte za kolege iz linije.

Nada je povela već u 3. minuti zgoditkom Domagoja Plazibata. Stariji brat uspješno je i pretvorio za vodstvo Nade od 7:0. Nakon desetak minuta ponovno je kapitulirala obrana gostiju te Nada povećava vodstvo. Zgoditak je postigao Krešimir Čorić a još jednom uspješan u pretvaranju je bio stariji brat Plazibat za 14:0.

Momčad Zagreba propušta dvije prilike za realizaciju te do kraja poluvremena Nada ponovno uspostavlja dominaciju na terenu. Kapetan Nade, Krešimir Čorić, u 34. minuti postiže svoj drugi zgoditak na današnjoj utakmici za vodstvo Nade 19:0. S ovim rezultatom završava prvo poluvrijeme.

Na početku drugog poluvremena mlada momčad Zagreba hrabro je krenula niz vjetar napadati splitsku momčad. Pritisak na obranu Nade trajao je desetak minuta ali bez promjene rezultata. Igrači Nade prvi pravi posjed lopte koriste da igru presele u polje gostujuće momčadi.

U 53. minuti snažni Luka Perlain silovito probija obranu igrača u bijelim dresovima te postiže zgoditak kojeg ponovno uspješno pretvara Domagoj Plazibat za vodstvo splitske momčadi 26:0. Momčad Zagreba silno se trudi ali nikako ne uspijeva probiti granitnu obranu splitske momčadi a kad izgube posjed lopte Nada brzom transformacijom stvara izgledne prilike za realizaciju. Danas vrlo raspoloženi Domagoj Plazibat još jednom u 71. minuti bježi obrani gostiju, postiže zgoditak te ga uspješno i pretvara za velikih 33:0.

Silan trud mladih igrača Zagreba isplatio se pred sam kraj susreta. U 76. minuti Roguljić konačno uspijeva probiti obranu Nade postiže zgoditak kojeg sam uspješno pretvara za 33:7. Opuštenost splitske momčadi još jednom u posljednjoj minuti susreta koriste uporni gosti te preko Belobrajdića stižu do konačnih 33:12.

Na kraju možemo reći konačni rezultat po mjeri viđenog na travnjaku SC u Sinju. Nada dominantna i efikasna a gosti su na kraju pokazali da imaju potencijal i kvalitetu te da su sasvim zasluženo uz tek mali naklon fortune u ždrijebu izborili mjesto u finalu.

Nada: Kordun, Bibić, Perlain 5, Perić, Jelavić-Mitrović, Jurčević, Popović, Čorić 10, Antić, Du. Plazibat 8, Markić, Lerotić, Ivančić, Vlajčević, Do. Plazibat 18. Čulić, Tomaš, Bužančić, Šolić, Abramušić, Vukša, Rudić, Vuletić.

Zagreb: Šuklje, Kadić, Juss, Galić, Kellett, Krmek, Livaić, Rešković, Kostoc, Roguljić 7, Kotrle, Ban, Kostanjšak, Juričić, Vranešević, Belobrajdić 5, Burazorović, Fatović, Mučnjak, Dujić, Rončević-Vlahović, Ćerim, Pančić.