Lucija Zaninović svjetska vojna prvakinja

Članica taekwondo kluba Marjan, Lucija Zaninović nastavlja s dominacijom i u dalekoj Koreji na vojnom prvenstvu svijeta. U kategoriji do 53 kilograma Splićanka je upisala četiri sigurne pobjede, u prvom kolu je s 13:0 deklasirala Angelicu Bertucc iz Kanade, u drugom je Ruskinja Badmaeva diskvalificirana, a u polufinalnom srazu je slavila protiv Kineskinje Yu Fu. U finalu se Lucija borila za sebe i zlatnu medalju, ali i za sestrin plasman u Rio na olimpijske igre jer je pobjedila Francuskinju Floriane Liborio sa 7:4, Aninu direktnu protivnicu u borbi za put u Brazil. Lucija je svjetskim vojnim naslovom osvojila i novih 20 bodova čime je dodatno učvrstila svoju prednost na više od 100 bodova u odnosu na drugoplasiranu Wu Yingju iz Kine.