Lucija Zaninović zlatna na G2 turniru u Ujedinjenim Arapskim Emiratima

Splićanka Lucija Zaninović osvojila je zlatno odličje na bodovno jakom G2 turniru održanom u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Lucija je pored zlatnog odličja osvojila i 20 bodova na olimpijskoj ljestvici do 49 kilograma što joj je izuzetno bitno ususret olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

Fujairah open je inače prvi u nizu od sedam natjecanja u sklopu priprema na putu prema Olimpijskim igrama. Lucija je nastupila u kategoriji do 53 kilograma, u prvom kolu je slavila protiv Uzbekistanke Guzal Narbabaeve prekidom zbog bodovne nadmoći 14:2, u drugom je bila bolja od Lytvinchuk 10:6 da bi u finalu pobjedila 1:0 Chanatip Sonkham, seniorsku svjetsku prvakinju iz 2013. Točnije, Tajlanđanka je predala finalnu borbu Luciji pri vodstvu Splićanke 1:0.

Inače, na svakom kontinentu se godišnje smije održati samo jedan G2 turnir vrijednosti 20 bodova za pobjednika natjecanja tako da je Luciji ova zlatna medalja dvostruko vrijednija od pobjeda na G1 turnirima.