Mlade Splićanke Ana Burilović i Lea Rašić osvojile broncu na MEVZA srednjeeuropskom prvenstvu u odbojci na pijesku

Mlade hrvatske odbojkašice Ana Burilović i Lea Rašić osvojile su zlatnu medalju na MEVZA  srednjeeuropskom prvenstvu koje se od 19. do 22. kolovoza igralo u Budimpešti. Sjajne odbojkašice u finalu su pobijedile slovenski par Kolar i Posedel rezultatom 2:0 (21:18,21:14) te tako zasluženo odnijele naslov prvakinja u kategoriji U18. Za par Burilović i Rašić ovo je bio zadnji ispit prije odlaska na Europsko prvenstvo U18 koje se odigrava u Ljubljani od 02. do 05. rujna.

MEVZA srednjeeuropsko prvenstvo također se igralo u kategoriji U20 u kojoj su Hrvatice Ana Šverko i Ema Mrkić tijesno izgubile u polufinalu od Čehinja rezultatom 2:1.  U susretu za 3. mjesto nisu uspjele nadjačati Mađarice Gubik i Vasvari te su konačnim rezultatom 0:2 (19:21,17:21) zauzele 4. mjesto.

Hrvatski muški parovi u kategoriji U18 Roko Vlašić i Tin Devald, te Marko Repek i Mario Jurković u kategoriji U20 izgubili su u četvrtfinalnim utakmicama.