Mladost pobijedila u trileru na Starom placu

U derbiju IV . kola Prvenstva Hrvatske u ragbiju zasluženo je slavila  momčad Mladosti. Susret dviju najkvalitetnijih hrvatskih momčadi sasvim je opravdao očekivanja ljubitelja ragbija. Žustro i odlučno od samog početka do neizvjesne, uzbudljive dramatične  završnice. Na kraju sasvim zasluženo pobjeda je pripala danas spretnijoj i sretnijoj momčadi. Unatoč postignutom zgoditku više, splitska momčad nije uspjela pobijediti, ponajviše zahvaljujući, danas izvanrednom Niku Jurišić, koji je maestralno vodio svoju momčad te u najtežim trenucima susreta pokazao zavidnu efikasnost i hladnokrvnost. Kapetan Mladost i hrvatske reprezentacije danas je sam postigao 24 poena za svoju momčad ( 2 zgoditka, 2 kaznena udarca te 4 uspješna pretvaranja).

Prvih pola sata  igre prošao je u izjednačenoj borbi za svaki pedalj terena.Nada prva, zgoditkom Ondinija, dolazi u vodstvo u 6. minuti susreta 5:0. Jurišić nekoliko minuta potom uzvraća zgoditkom pod branku te nakon pretvaranja dovodi goste u vodstvo 5:7 u 11. minuti susreta. Igra se otvoreno na obje strane uz blagu inicijativu Nade.U 18. minuti Domagoj Plazibat zgoditkom uspješno završava akciju splićana i svoju momčad dovodi u vodstvo 10:7.

Luka Lerotić ni drugi put nije bio  uspješan iz pretvaranja pucajući protiv vjetra. Bunić,  zbog ometanja izvođenja brze kazne dobiva žuti karton u 22. minuti i gostujuća momčad  slijedećih deset minuta igra s  igračem manje. U tom periodu Jurišić uspijeva iz kazne poravnati na 10:10 u 29. minuti susreta..

U posljednjih 5 minuta prvog poluvremena obrana domaćih čini dvije katastrofalne pogreške koje gosti vješto koriste te prvo preko Perišića u 36. minuti te potom Jurišića u 40.-toj uz dva uspješna pretrvaranja Jurišića stižu do

osjetnog vodstva od 10:24 na kraju prvog poluvremena.

U nastavku obrnuta slika iz prvog poluvremena. Prvo gosti  preko Jurišića povećavaju prednost iz kaznenog udarca

na 10:27 u 42 minuti susreta.Tada  Nada ,igrajući niz vjetar, kvalitetnije kontrolira loptu i počinje konstatan pritisak na obranu Mladosti. Osam minuta kasnije Antić za Nadu postiže zgoditak kojeg sada Rosso uspješno pretvara

i smanjuje vodstvo gostiju na 17:27. Nada ima inicijativu i u 56. minuti zgoditkom  Čulića te ponovno Rossa iz pretvaranja stiže na već otvorenih 24:27. Gosti u istoj minuti zbog unfer igre iz ofsajda ostaju 10 minuta bez Marijana Slavičeka. Ovaj put Nada koristi igrača više u polju. Zgoditkom Čulića stiže ponovno u vodstvo 29 : 27 u 63. minuti susreta,  uz oduševljenje gledatelja na Starom placu. Iz pretvaranja Rosso pogađa stativu i ostaje 29:27 za splitsku momčad. Slijedi  posljednjih dramatičnih 15 minuta susreta. Nada ponovno  pritišće  goste  i u 70. minuti Vlajčević propušta izglednu priliku,  samo  metar od linije zgoditka gostiju iz Zagreba. Mladost se odlično brani te udarcima nogom nastoji igru prebaciti što dalje od svog prostora zgoditka. U jednoj akciji na sredini terena

Nada gubi loptu, igrači Mladosti  brzim prenošenjem lopte odigravaju do krila, a brzonogi Dominiko koristi neodlučnost obrane splićana te u 74. minuti  polaže zgoditak za novo vodstvo gostiju 29 :32. Danas neumoljivi Jurišić iz pretvaranja povećava na  29:34. Do kraja susreta ostalo je još samo 5 minuta. Nada pokušava očajnički ponovno dostići vodstvo gostiju ali ne uspijeva probiti čvrstu obranu zagrebačke momčadi. Na kraju veliko i zasluženo slavlje zagrebačkih akademaca.