Nada i Mladost uvjerljivi na gostovanjima

Finalisti državnog prvenstva u ragbiju superiorno su svladali svoje protivnike u predzadnjem, redovnom kolu PH.  Visokim  pobjedama najavili su još jedan spektakularan, finalni  susret koji nas očekuje u borbi za naslov državnog prvaka. U  Zagrebu na Rudešu Nada je upisala sigurnu pobjedu ne dopustivši domaćinima postizanje  niti jednog poena. Od samog početka utakmice splitska momčad nametnula se čvrstom, odlučnom igrom u oba smjera. U  12. minuti Nada  probija obranu zagrebačke momčadi te zgoditkom kapetana Čorića dolazi do početnog vodstva 5:0.  Splitska momčad nakon postignutog zgoditka još podiže ritam  igre te u kontinuitetu  pritišće domaću momčad.  Brzim prijenosima lopte s jedne na drugu stranu terena Nada stvara prostor na bočnim pozicijama te omogućava prilike svojim brzim krilnim igračima. Prvo  Markić,  u samo 3 minute, 24. i 27., sa dva zgoditka uz  pretvaranje Rossa, osigurava sigurno vodstvo  splićana 17:0, a desetak minuta potom, pred kraj prvog poluvremena,  Vlajčević postiže zgoditak za već uvjerljivih 22:0. Splitska momčad već na poluvremenu ostvarila je cilj na gostovanju u Zagrebu. Postigavši  četiri zgoditka zaslužila   je bonus poen a visoko vodstvo garantira miran nastavak susreta i pobjedu splitske momčadi.

U drugom dijelu susreta nastavlja se dominacija gostujuće  momčadi. Nada sada već rutinirano kontrolira susret. Stručni stožer osvježava momčad  igračima sa klupe, zadržavajući inicijativu i ritam splitske momčadi. Priliku za dokazivanje odlično koriste mladi  Ivica te posebno brzonogi  Žunić koji postiže dva zgoditka do kraja susreta. Uz dva uspješna pretvaranja Rossa Nada zaključuje susret uvjerljivim rezultatom 36:0.  U slijedećem kolu Nada će se u susretu s slovenskim prvakom Ljubljanom mirno pripremati za finalni okršaj protiv Mladosti koji će se igrati 15.12.2018.

Odličan susret odradili su igrači Mladosti u Sinju. U jednoj prilično teškoj i zahtjevnoj utakmici nadigrali su i pobijedili vrlo neugodnu momčad Sinja. Igralo se vrlo čvrsto i oštro na obje strane. Iako to konačni rezultat ne govori Mladost se poprilično namučila dok je napokon  pokorila upornu momčad domaćina. Posebno kvalitetno i efikasno Mladost je odigrala u prvom poluvremenu. U obostrano čvrstoj  utakmici s prilikama na obje strane Mladost je vješto koristila svoje prilike te zgodicima Dumančića, Fišića i Galića te uz raspoloženog pucača Jurišića stigla do pomalo neočekivanog vodstva 20:0 na kraju prvog poluvremena. U prvom dijelu nastavka susreta sada uspješniji domaćini. Sa dva zgoditka Grčića i dva pretvaranja Pavlovića smanjuju vodstvo zagrebačke momčadi na otvorenih  20:14. Tada kada se lomio rezultat dvadesetak minuta prije kraja susreta momčad Mladosti pokazuje svoju moć. Vođeni raspoloženim kapetanom Jurišićem  najprije zgodicima Fišića i Stojanovskog osiguravaju veliku prednost da bi pred sam kraj utakmice zgodicima Buljanovića i Brečića uz pretvaranje Jurišića osigurali visoku pobjedu i sasvim nadvladali  velikog protivnika. Konačno uvjerljivih 44:14 za Mladost, uz činjenicu da su imali  dva žuta kartona t.j. 20 minuta igrača manje. U  X kolu  Mladost igra protiv gradskih rivala, momčadi Zagreba. Igračima Mladosti dovoljna je pobjeda nad Zagrebom da osigura poziciju broj 1 i domaćinstvo u finalnoj utakmici za Prvaka države.

Sastavi:

Zagreb: Juss, Hasija, Belobrajdić, Fatović, Galić, krmrk, Livajić, Rešković, Kadić, Roguljić, Rowe, Jurić, Kellet, Kostanjšak, Holjevac, Vukovac, Maleš, Gudelj, Birkić, Zelić

Nada: Boko, Čorić 5, Kordun, Perić, Tomaš, Boljat, Kodžić, Popović, Antić, Rosso 6, M. Vlajčević 5, Rudić, Burazin, Markić 10, Plazibat, Borozan, Grubišić, Đurović, Abramušić, Žunić 10, B. Vlajčević, Marjančević, Ivica.

Sinj: Mastelić, Brčić, I. Jukić, Budimir, M. Miloš, J. Jukić, Penić, T. Miloš, Šolto, Prološčić, Tomašević, M.Grčić 10, Pavlović 4, Vučković, Filipović, Širović, Labrović, Cvrlje, H. Grčić, Efendić, Vučemilo.

Mladost: Biškić, Brečić 5, M. Slaviček, Stipić, Žunić, A. Galić 5, Dumančić 5, Buljac, Bunić, Jurišić 9, Dominko, Ivanović, Stojanovski 5, D. Fišić 10, Muhoberec, Šakić, T. Fišić, K. Slaviček, D. Galić, Perišić, Kljaić, Buljanović 5.