Pobjeda Nade u derbiju na Starom placu!

Na početku jesenske ragbijaške sezone u vrlo kvalitetnom i zanimljivom susretu ragbijaši Nade izvojevali su značajnu pobjedu nad velikim rivalom iz Zagreba. Susret dviju najkvalitetnijih hrvatskih ragbijaških momčadi ispunio je očekivanja ljubitelja ragbija. Uz ukupno postignutih 58 poena na utakmici gledatelji su mogli uživati u istinskom ragbijaškom doživljaju. Pored  obostrano čvrste, homogene  te vrlo fer  igre, svjedočili smo vrlo kvalitetnoj interpretaciji suvremenog ragbiju od strane obiju momčadi. Taktički i fizički vrlo zahtjevan susret pripao je  zasluženo domaćoj  momčadi pogotovo imajući u vidu sve nedaće oko kompletiranja sastava splitske momčadi. Nada je izvanredno otvorila susret. Već nakon prvog ispucavanja lopte sa centra, za samo tridesetak sekundi nakon prodora Perića, Miljak efektno završava akciju zgoditkom za domaću momčad  5:0 . Šest minuta kasnije nakon prethodno promašenog pucanja na branku  od strane gostujuće momčadi (Nik Jurišić), brzim prijenosom lopte Nada zgoditkom i pretvaranjem Domagoja Plazibata  stiže do lijepih 12:0.  Igra se vrlo snažno, otvoreno s obje strane. Gosti se vraćaju u susret zgoditkom Biškića kojeg uspješno pretvara Jurišić za 12:7 u 22 minuti susreta. Lavljeg srca, nadin snažni i čvrsti zatvarač,  Juraj Popović zgoditkom u 32 minuti povećava vodstvo domaće momčadi na 17:7. Plazibat iz pretvaranja pogađa stativu. Do kraja vrlo dinamičnog i zanimljivog poluvremena gosti uspijevaju preko Oxenhama i Jurišića smanjiti na pristojnih i aktivnih 17:14.

Netom je počelo drugo poluvrijeme Nada opet prva preuzima inicijativu. U 41 minuti, nova bravura splitske momčadi. Odličnom  percepcijom Popovića, koji u maniri vrhunskog organizatora igre, iznenadnom promjenom strane napada,  omogućava brzi i savršeno precizni  napad  domaće momčadi kojeg zgoditkom završava iskusni Burazin a Plazibat potvrđuje uspješnim pretvaranjem za 24:14. Nada nastavlja  vrlo uvjerljivo i moćno prijeteći  u napadu svih strana.  Osam minuta kasnije snažni i brzi Ivančić postiže zgoditak za 29:14. Kad je Plazibat pogodio iz kazne u 61. minuti za 32 :14 činilo se da će domaćin mirno privesti utakmicu kraju. Ali sportski triler tek tada doseže vrhunac. Gostujuća momčad, iako u stalnom rezultatskom zaostatku, nije imala toliko  podređenu ulogu u susretu kakvu je iskazivao rezultat na semaforu. Iskusni Jurišić solo prodorom  već u 63 minuti smanjuje na 32-21. Posljednjih 15-tak minuta prolaze u inicijativi gostiju da stignu do aktivnog rezultata. Vrhunac uzbuđenja stiže u 77. minuti susreta kad gostujuća momčad drugim zgoditkom Ilije Biškića stiže na 32:26. U posljednje tri minute susreta Nada ogromnim zalaganjem uspijeva anulirati napade zagrebačke momčadi te sačuvati vrijednu pobjedu.

Izvanredan, dinamičan i kvalitetan  susret najava je još jedne uzbudljive ragbijaške sezone čiji nastavak tek slijedi.

Oba aktera još jednom su potvrdila svoj status i najavila žestoku, dinamičnu  i krajnje uzbudljivu utrku za naslov državnog prvaka.

Nada: Miljak 5, Čulić, Perlain, Perić, Tomaš, Đurović, Kodžić, Popović 5, Vuletić, Vlajčević, Ivančić 5, Rudić,  Domagoj  Plazibat 12, Burazin 5, Duje Plazibat,Bibić, Kordun, Vugdelija, Miletić, Antić, Ivica, Abramušić, Markić.

Mladost: Biškić 10, T. Fišić, Stipić, Žunić, Oxenham 5, A. Galić, M. Buljac, Muho0berac, Jurišić 11, Vlašić, Ivanković,  D. Fišić, Matej Buljanović, Peršić, M. Slaviček Marko Buljanović,  Šakić, Trkulj, Brečić, K. Slaviček, Dominko, Stojanovski.

Sinj,  21.09.2019.                                RK Sinj – RK Zagreb  17:27  (7:14)

Igralište SC Andrija Alčić i Ivica Poljak Sokol“   Gledatelja: 250

Sinj; Žigo, Tomić Klarić-Kukuz, Vučemilo, Filipović-Grčić 5,S.  Brčić, T. Miloš, Vučković, Rfendić, M. Miloš, M. Grčić, Brčić-Šušak 5, Kovačić, Prološčić 7 I. Brčić, Jukić, Šolto, H. Grčić, LabrovićZagreb: Rešković 5, Galić, Kadić, Belobrajdić, Juss, Hasija, Roguljić, Krmek, Gudelj, Livajić, Šuklje, Juričić, Newton 14, Conci 3, Madanawia 5, Fatović, Ban, Vodušek

Za prvo iznenađenje sezone pobrinuli su se igrači RK Zagreb. Pobjedom  na gostovanju u Sinju potvrdili su svoj najavljeni status momčadi iznenađenja ove jeseni. Predvođeni izvanrednim Jasonom Newtonom  uz ostale kvalitetne pridošlice ( Mandanawia, Conci), uspjeli su nadigrati  i iznenaditi doduše igrački oslabljenu momčad Sinja. U svakom slučaju vrijedna pobjeda na uvijek teškom terenu u Sinju i najava uzbudljive ragbijaške jeseni u domaćem prvenstvu.