Ragbijašima Nade Kup Hrvatske 2022.

U vrlo uzbudljivoj i rezultatski dramatičnoj utakmici na kraju je slavila splitska momčad. Očekivano tvrda te fizički i psihički vrlo zahtjevna utakmica. U prijelomnim trenucima pred sam kraj utakmice više sabranosti i koncentracije pokazala je splitska momčad uz blagi osmijeh božice Fortune. Pet minuta prije kraja utakmice pri vodstvu Nade od  17:23, Marin Miloš postiže zgoditak i dovodi Sinj do 22-23 te kapetan Pavlović ima prigodu da iz pretvaranja s desne strane, malo iskosa dovede Sinj u vodstvo. Na žalost sinjskih ljubitelja ragbija, Pavlović promašuje, Nada ostaje u vodstvu kojeg rutinirano čuva do posljednjeg zvižduka suca Zelića  iz Zagreba.  Nada po 17. put iz 20 finala Kupa Hrvatske stiže do vrijednog trofeja. S onima osvojenim u bivšoj državi ukupno 26.

Splitska momčad mirnije je i kvalitetnije otvorila susret. Propustivši prethodno nekoliko prilika Nada u 17. minuti zgoditkom i pretvaranjem  Domagoja Plazibata stiže do vodstva 0:7. Sinj polako uspostavlja ravnotežu, te u 30. minuti zgoditkom Luke Prološčića i pretvaranjem Pavlovića izjednačava na 7:7.  Pred sam kraj prvog poluvremena 38. minuti Nada opet prva stiže do prednosti kaznenim udarcem Duje Plazibata 7:10.  Minutu potom uzvraća Pavlović, također iz kazne 10:10. Kraj prvog poluvremena.

Već u  2. minuti nastavka Nada ponovno dolazi u vodstvo iz kaznenog udarca kojeg pogađa stariji Plazibat 10:13. Odvažni i uporni domaćini na krilima publike u 51. minuti zgoditkom snažnog Grčića te pretvaranjem kapetana Pavlovića stižu do prvog vodstva na utakmici  17:13. Publika je na nogama,  gromoglasnom podrškom hrabri svoje mladiće da izdrže do kraja i zadrže teško stečeno vodstvo. Bio je dovoljan mali pad koncentracije u igri domaće momčadi da Nada uzvrati.  Domagoj Plazibat iz kazne u 56. minuti smanjuje za minimalno vodstvo sinjske momčadi 17:16. Igrači Nade  visokim pritiskom u 22 metra prisiljavaju sinjsku obranu na nedovoljno  kvalitetno ispucavanje, hvataju  loptu i brzim prijenosom kroz ruke otvaraju prostor za Duju Plazibata koji postiže  zgoditak u 62. minuti kojeg pretvara brat Domagoj za vodstvo Nade 17:23. Vadeći posljednje atome snage, uporni domaćini sad igrajući   niz vjetar  vrše konstantan pritisak na splitsku obranu. Dolazimo do već opisane 75. minute kad Marin Miloš polaže zgoditak za sinjsku momčad a Pavlović ne koristi priliku za konačan preokret. Nada još jednom pokazuje čvrstoću i snagu karaktera. U vrlo dinamičnoj, zahtjevnoj utakmici punoj strasti  i emocija splitski mladići izdržali su pritisak i zasluženo pobjednički pehar još jednom odnijeli na Stari plac.  Sve pohvale idu i igračima Sinja koji su se hrabro, srčano borili  tijekom cijelog susreta. Učinili su ovo finale krajnje napetim i uzbudljivim  i bili su blizu, vrlo, vrlo  blizu da ponove uspjeh iz 2019. godine.

RK Sinj: Žigo, S. Brčić, Jukić, Mastelić, Brčić-Sušak, Tomašević, M. Miloš 5,Tomić, Klarić- Kukuz, Domazet, L. Prološčić 5, Grčić 5, I. Prološčić, Filipović-Grčić, Pavlović 7, I. Brčić, Efendić, T. Miloš, Majić, Radan, Gašpar, Šolto, Vučemilo

RK Nada: Kordun, Bibić, Perlain, Miletić, Perić, Jelavić-Mitrović, Popović, Jurčević, Vuletić, Du. Plazibat 11, Antić, Čorić, Do. Plazibat 12, Markić, Dodoja, Čulić, Bužančić, Tomaš, Biuk, Novaković, Hrgić, Šiklić