Uspješan start splitskih ragbijaša

Split,  16.09.2017.                RK Nada  -  RK Ljubljana         20:5  (17:5)

Igralište Ragbi kluba Nada           Gledatelja: 300

Nada: Miljak,Čorić, Boko, Perić, Tomaš, Grizelj, Kodžić, Popović, Vuletić, Lerotić 5, Plazibat 10, Rudić 5, Burazin, Vuko, Antić, Borozan, Bibić, Grubišić, Šarić, Mitrović i Žunić.

Ljubljana: I. Okič, Javornik, Pilko, Gobec, Dobnikar, Šercer, Železnik, Oruč 5, Šemrov, Sajevič, Penko, Puš, Brezovec, Kadunc, G. Okič, Lah, Kapun, Đorđević, Pevec, Volavšek, Jamnik.

Ragbijaši Nade nadigrali su vrlo solidnu momčad Ljubljane u svom prvom nastupu na početku nove ragbijaške sezone.  Obje momčadi ušle su vrlo motivirane u susret.Očekivano  od prvog zvižduka suca Dragičevića vodila se otvorena, žestoka ali vrlo fer i korektna borba za svaki pedalj igrališta na Starom placu. Igrači skupa obje momčadi nisu se štedjeli da u napadačkim akcijama osiguraju posjed lopte i stvore prostora za igru svojim suigračima iz linije.

Nada prva dolazi u vodstvo 5:0, zgoditkom,  danas vrlo raspoloženog Rudića, u šestoj minuti susreta. Gosti  uzvraćaju u 19. minuti preko snažnog Oruča 5:5. Četiri minute potom nakon izvanredne akcije i asistencije Lerotića, Domagoj Plazibat polaže zgoditak te dovodi Nadu u novo vodstvo 10:5. Luka Lerotić uspješno pretvara  za 12:5 u 20. minuti susreta.Momčadi se stalno izmjenjuju u napadima ali čvrste obrane otklanjaju opasnost i uspješno brane vlastiti  prostor zgoditka. Pred sam kraj prvog poluvremena stasiti, dugonogi  Plazibat još jednom uspješno okončava akciju domaće momčadi i Nada na odmor odlazi s prednošću 17:5.

Nastavak susreta donosi jednako dinamičnu utakmicu. Gosti preko snažnog skupa žele ostvariti dominaciju na terenu  ali Nadina obrana danas predvođena  sa iskusnim Antićem vješto zaustavlja sve pokušaje slovenskog prvaka. Nakon pogreške gostujuće momčadi u 49. minuti susreta Luka Lerotić pogađa kazneni udarac za vodstvo Nade 20:5. Slijedećih desetak minuta gosti ponovno vrše pritisak ali granitna obrana splićana svaki put otklanja opasnost.

Trener gostiju,  Andrew Fenton, prvi pokušava izmjenama osvježiti svoju momčadi da promijeni tijek susreta ali trenerski dvojac Nade vješto odgovara pravovremenim uvođenjem pričuva i zadržava visok ritam svoje momčad. Posljednjih desetak minuta susreta igrači Nade rutinirano privode susret kraju svjesni važnosti još jedne vrijedne pobjede izborene protiv renomiranog protivnika. Na kraju zasluženi pljesak publike na Starom placu za aktere ove utakmice. Vrlo dobar start i solidna igra splitske momčadi na početku jesenje sezone.Bez nekoliko standardnih prvotimaca obje momčadi su prikazale snažan i gledljiv ragbi. Pored već spomenutih istaknutih aktera i realizatora Rudića, Plazibata, Lerotića i Antića vrijedno je spomenuti i uspješan debitantski nastup za seniorsku momčad mladih Mateja Vuko i Luke Žunića.