RK Nada  Split – RK Zagreb  Zagreb   60:15  (31:15)

Igralište Ragbi kluba Nada – Stari plac        Gledatelja:  250

Nada: Šarić 5, Bibić,Boko, Perić 5, Jurčević, Čorić 5, Đurović 5, Popović, Vuletić 5, Rosso15, M. Vlajčević 5, Rudić 5, Burazin, Žunić, Plazibat 5, Perlain, Grubišić, Čulić 5, Kodžić, B. Vlajčević, Antić, Marjančević.

Zagreb: Lovro, Hasija, Juss, Vukovac, Rešković, Svaguša, Livaić, Rowe 5, Kovačić 5, Belobrajdić 5, Galić, Krmek, Ban, Malec, Jurić, Fatović, Kellett, J. Zelić, Gudelj, Juričić, Holjevac.

U četvrtom kolu PH u ragbiju splitska momčad nadvisila je uvjerljivo goste iz Zagreba. Splitska momčad konačno je posložila sve linije igre te odigrala  kvalitetnu i na zadovoljstvo gledatelja vrlo dopadljivu  utakmicu. Tome je doprinijela i kvalitetno  organizirana  igra Zagreba, posebno  u prvom poluvremenu. U tom dijelu utakmice unatoč stalnom vodstvu Nade gosti su u nekoliko navrata pokazali da znaju igrati i uspješno su parirali splitskoj momčadi.

Nada je odlično otvorila utakmicu. Prvu ozbiljnu  akciju splićani  završavaju zgoditkom brzonogog  Marina Vlajčević za vodstvo 5:0. U početnom dijelu utakmice  Nada još u dva navrata vrlo vještim i brzim kontranapadima povećava vodstvo preko Perića, Rossa i Čorića. U petnaestoj minuti 17:0 za splitsku momčad. Jednostavno splitska momčad u tom periodu iskoristila je doslovno svaku pruženu priliku i došla do lijepog vodstva. Potom gosti konačno uspijevaju materijalizirati svoju solidnu igru u ovom dijelu utakmice te preko Belobrajdića i Kovačića dolaze na već solidnih 17:8. Za razliku od prethodno viđenih utakmica Nada je znatno ubrzala protok lopte, smanjila broj tehničkih pogreški te znatno povećala efikasnost u napadu. U periodu od 31. do 35. minute ponovno izvanredni bljeskovi splitske momčadi te povećanje vodstva preko Rossa i Plazibata  za 31:8. Uporni gosti preko Rowa i Belobrajdića stižu na 31:15 u posljednjoj minuti prvog poluvremena. S ovim rezultatom, nakon zaista bogatog i sadržajnog prvog poluvremena te obostrano kvalitetne i vrlo fer  igre,  momčadi odlaze na odmor.

U nastavku ipak dolazi do izražaja veća kvaliteta splitske momčadi. Nada zadržava visok ritam kojeg gosti teško prate. Splitska momčad  snažnom kolektivnom i angažiranom igrom crpi protivnika te u kontinuitetu stvara i održava

pritisak na obrambenu liniju gostiju. Zgoditke postižu redom Šarić u 43, Vuletić u 51, Rudić u 62 te Čulić u 68. minuti. Konačan slom momčad Zagreba doživljava izlaskom Rowa u 73. minuti zbog žutog kartona. Točku na vrlo dobru izvedbu splitske momčadi stavljaju  neumorni Đurović zgoditkom u posljednjoj minuti susreta te Rosso, danas najefikasniji igrač domaće momčadi, uspješnim pretvaranjem za konačnih, uvjerljivih  60:15.