Veliki uspjeh mladih plesača Baletnog studija HNK Split na natjecanju Mia Čorak Slavenska

Veliki uspjeh postigli su mladi plesači, polaznici Baletnog studija Hrvatskog narodnog kazališta Split na 10. hrvatskom natjecanju plesača suvremenog plesa Mia Čorak Slavenska koje se održalo u Centru za kulturu Trešnjevka u Zagrebu 19. i 20. studenog. Mladi splitski plesači vratili su se s ovog uglednog natjecanja s tri nagrade. Marino Jakovčević osvojio je drugo mjesto u B kategoriji (uzrast 12 – 15 godina) u kojoj prvo mjesto nije osvojio nitko, a dobitnik je i jedne od tri dodijeljene posebne sponzorske nagrade tvrtke NTS. Jedanaestogodišnja Bruna Videka osvojila je prvo mjesto u kategoriji A (6 – 11 godina) koje dijeli s još dvije natjecateljice.

Baletni studio splitskog HNK po prvi je put sudjelovao na ovom takmičenju koje je pokrenula Hrvatska glazbena mladež, a održava se u organizaciji Hrvatskog društva profesionalnih baletnih umjetnika (HDPBU). O dominaciji mladih splitskih plesača na takmičenju dovoljno govori podatak kako je u kategoriji B od ukupno prijavljenih 30 u finale ušlo pet od šest prijavljenih natjecatelja iz Splita. Voditelj uspješne splitske ekspedicije bio je Remus Dimache, pedagog Baletnog studija i solist Baleta HNK Split koji je koreografirao plesne točke kojima su se mladi natjecatelji tako uspješno predstavili žiriju, za što je i sam nagrađen.