Fantastičan nastup hrvatskih taekwondo reprezentativki na izuzetno jakom Belgija Openu

Fantastičan nastup hrvatskih taekwondo reprezentativki na izuzetno jakom Belgija openu na kojem je nastupilo 1699 sportaša od čega 618 seniora. U takvoj konkurenciji su čak tri članice splitskog Marjana otišle do samog kraja i osvojile zlatne medalje pri tome pobjedivši olimpijske i svjetske prvakinje. Turnir u Lomellu je bio jedini europski turnir G2 kategorije ove godine (uz President cup u Turskoj koji nosi ekstra bodove), stoga ne čudi da je krema svjetskog taekwondoa stigla na tatami ulovit što više bodova u borbi za plasman na olimpijske igre.

Nikita Glasnović je bila izvrsna upisavši pet pobjeda u kategoriji do 57 kilograma, a u finalu je slavila protiv dvostruke olimpijske pojednice Jade Jones rezultatom 17:13.

Fenomenalan niz napravila je mlada Bruna Vuletić u kategoriji do 62 kilograma gdje je među pet pobjeda slavila protiv tri osvajačice velikih medalja. U drugom kolu je pobijedila Nadicu Božanić 16:9, svjetsku juniorsku prvakinju i srebrnu sa olimpijskih igara mladih, u polufinalu je bila bolja od Francuskinje Magde Wiet Henin  7:2 koja je europska viceprvakinja da bi u finalu svladala jednu od najboljih, svjetsku prvakinju i dvostruku europsku prvakinju Irem Yaman rezultatom 9:5.

Sličan put imala je i Matea Jelić do 67 kilograma koja je upisala pet pobjeda s uvjerljivom bodovnom razlikom od čak 108:27. U polufinalu je svladala Ruth Gbagbi, svjetsku prvakinju i brončanu sa olimpijskih igara iz Rija dok je u finalu bila bolja od Kineksinje Zhang, brončane sa svjetskog prvenstva.

Lovre Brečić je u kategoriji do 63 kilograma nakon tri uvjerljive pobjede predao polufinale i zauzeo treće mjesto.