Hrvatska uvjerljivo nadigrala Sloveniju na Starom placu

Hrvatska ragbi reprezentacija uspješno je započela novi ciklus natjecanja u okviru Prvenstva Europe, skupina 1 Jug. Na kišom natopljenom travnjaku Starog placa  hrvatski reprezentativci  u potpunosti su nadigrali izabranu momčad Slovenije. Na teškom, vrlo zahtjevnom terenu hrvatski mladići nisu žalili truda da dođu do pobjede. Moćnom kolektivnom igrom nametnuli su ritam kojeg danas ovaj sastav Slovenije nije mogao pratiti. Fizički i tehnički moćniji igrači hrvatskog skupa stalno su vršili pritisak na obrambene linije gostujuće  momčadi te pripremali čiste, kvalitetne lopte za  realizaciju kolegama iz linije. Unatoč nepovoljnim vremenskim uvjetima, vrlo teškom terenu hrvatska momčad uspjela je postići čak osam zgoditaka pritom ne dozvolivši protivniku postizanje niti jednog zgoditka. Jedine poene na utakmici slovenska momčad postigla je iz kaznenog udarca u uvodnom dijelu utakmice.

Nakon početnih  minuta ispitivanja snaga i prilagodbe na otežane uvjete Hrvatska dolazi u vodstvo zgoditkom Čorića u 8 minuti susreta 5:0. Ubrzo potom u 10 minuti gosti postižu svoje jedine poene na utakmici iz kaznenog udarca kojeg je uspješno realizirao Burnik , smanjivši  vodstvo Hrvatske na 5:3.Od tog trenutka hrvatska momčad potpuno je zagospodarila travnjakom Starog placa te je bilo samo pitanje vremena kad će obrana gostiju ponovno pokleknuti. Domagoj Plazibat  u 20 minuti uspješno zgoditkom završava akciju Hrvatske za 10:3. Nik Jurišić po drugi put neprecizan iz pretvaranja. Pet minuta potom snažni Perlain  ulazi u prostor zgoditka gostiju te polaže zgoditak za 15:3. Iz pretvaranja Jurišić ovaj put pogađa 17:3. Pridošlica iz UK Alexander Bibić postiže svoj prvi zgoditak za Hrvatsku u 35 minuti kojeg ponovno uspješno pretvara Jurišić za vodstvo Hrvatske 24:3. Bio je to treći zgoditak igrača skupa Hrvatske na današnjoj utakmici.  Do kraja  poluvremena hrvatska momčad   potvrdila je svoju nadmoć zgodicima koje su postigli Vlašić u 38 te Jurišić u 40 minuti susreta. Nakon pretvaranja Jurišića označen je kraj prvog poluvremena pri visokom vodstvu Hrvatske 36:3.

Nastavak susreta ponovno nam donosi dominaciju hrvatske momčadi. Niko Pavlović uspješno bježi obrani gostiju u 46 minuti, postuže zgoditak kojeg pretvara Jurišić za 43:3. Pet minuta kasnije Filip Perica zgoditkom je okrunio akciju domaće momčadi za uvjerljivih 48:3. U nastavku  susreta treneri  obje momčadi daju priliku igračima sa klupe. Hrvatska bez većih poteškoća zadržava stečenu prednost i dolazi do prve pobjede  na početku novog ciklusa natjecanja u europskoj skupini 1 Jug. Ovom pobjedom hrvatska ragbi reprezentacija nastavlja uspješan niz rezultata u ovom natjecanju. Misli igrača i vodstva reprezentacije  već se okreću prema slijedećoj utakmici protiv Cipra koja je na programu već slijedeće subote 13. studenog na Cipru.

Hrvatska – Slovenija 48:3  (36:3)

Hrvatska: Kordun, Brečić, Perlain 5,Bibić 5, Brčić-Sušak, Perić Rešković, Čorić 5, Jurišić 13, Pavlović 5, Perica 5, Grčić, Vlašić 5, Do. Plazibat 5, T. Fišić, Žigo, Munivrana, Jurčević, Galić, D. Fišić, Du. Plazibat, Dominko.

Slovenija:Miljuš, Rman,Pilko, Šercer, Gobec, Sajevič, Železnik, Puš, Magušar, Burnik 3, Kadunc, Mihelič, Rezelj, Hribivšek, G. Okič, Potnik, I. Okič, Medved, Jamnik, Fogec, Lazič, Kraljič-Zgazivo, Nigerl.