Lucija Zaninović zlatna i na Qatar Openu u Dohi

Nakon pobjede na G2 turniru Luxor Open, članica splitskog Marjana Lucija Zaninović osvojila je i G1 turnir Qatar Open koji se održava u Dohi. Lucija Zaninović je slavila protiv Tajlanđanke Wongpattanakit na zlatni bod dok je u finalu uvjerljivo pobjedila Marokanku Saanu Atabrour rezultatom 8:2. Brončana je Francuskinja Yasmina Aziez, drugoplasirana na svjetskim rang listama i aktualna europska viceprvakinja.

Na novim svjetskim rang listama u standardnim kategorijama Lucija Zaninović uvjerljivo drži vodeće mjesto sa 290 bodova, a drugoplasiranoj Francuskinji Yasmini Aziez bježi čak 80 bodova..... Na trećem mjestu kategorije do 49 kilograma je najbolja u povijesti, Španjolka Brigitte Yague sa 164 boda.....

Unatoč brojnim problemima s ozljedama, operacijom lakta i povredom koljena zbog koje je propustila nastupe u Luxoru i Qataru, Ana Zaninović je također vodeća sportašica u svijetu u kategoriji do 53 kilograma, ali su bodovne razlike u njenoj kategoriji znatno manje.... Ana je na prvom mjestu sa 122 boda dok drugoplasirana Huang iz Tajvana ima 120 bodova....