Nada pobijedila na Ovalu

Ragbijaši Nade upisali su još jednu značajnu pobjedu na gostovanju u Ljubljani. Unatoč brojnim problemima oko kompletiranja sastava splitska momčad uspjela je nadigrati velikog rivala. Posebno kvalitetno splitska momčad odigrala je u prvom poluvremenu kad je stekla značajnu prednost. Vrlo dobru igru  skupa  splitske momčadi kapitalizirali su igrači linije. Obranu Ljubljane prvi je načeo iskusni Antić već u 5. minuti susreta. U nastavku prvog poluvremena zgoditke za Nadu postižu centri splitske momčadi snažni i brzi Ivančić u 18 i Rudić u 25 minuti susreta. Uz dva uspješna pretvaranja mladog Duje Plazibata Nada stiže do respektabilnih 19:0. Tek u 39. minuti Ljubljana uspijeva postići prve poene na utakmici. Zgoditak za domaćina postigao je Gal Okič  5:19.  Odličnu igru splitske momčadi  u prvom poluvremenu okrunio je snažni Perlain zgoditkom u posljednoj minuti prvog dijela utakmice. Plazibat uspješno pretvara za visoko vodstvo splićana 5:26. U nastavku preokret. Sada igrači Ljubljane imaju inicijativu. Zgodicima Jamnika u 43 i Miheliča u 56 minuti uz pretvaranja Kavčića i Jamnika Ljubljana stiže na 19:26. Vrhunac uzbuđenja stiže desetak minuta potom kada Ammar Suljić  zgoditkom dovodi Ljubljanu na samo dva poena razlike 24:26. Igrači Nade posljednjim atomima snage uspijevaju zadržati vodstvo a pitanje pobjednika rješava Josip Boko zgoditkom u pretposljednjoj minuti susreta za splitsku momčad. Duje Plazibat upisuje svoje četvrto uspješno pretvaranje za konačnih 24:33. Još jednom smo svjedočili pravom sportskom trileru na Ovalu gdje su obje momčadi pored ragbijaške vještine pokazale istinski karakter i snagu volje. Utakmica koju će  dugo pamtiti akteri i gledatelji po svom neuobičajenom tijeku i dramatičnom raspletu. Sigurno će biti ogroman motiv i poticaj za nastavak natjecanja kod igrača obje momčadi.

RK Ljubljana - Ljubljana    -   RK Nada - Split  24:33 (5:26)

Igralište: Oval  Stanežiče          Gledatelja 300

Ljubljana: Okič, Sambol, Lah, Puš, Hočevar, Šercer, Železnik, Miljuš, Radelj-Šemrov, Kavčić 2, Jamnik 7, Mihelič 5, Kralj-Podobnik, Penko, Okič 5, Pilko, Penko, Nigerl, Rman, Gobec, Suljić 5, Magušar, Lazić.

Nada: Miljak, Bibić, Pertlain 5, Vugdelija, Boko 5, Đurović, Miletić, Popović, Vuletić, Du. Plazibat 8, Markić, Ivančić 5, Rudić 5, Abramušić, Antić 5, Čulić, Šolić