RK Nada - RK Ljubljana     37:13  (15:10)

SC „Andrija Alčić i Ivica Poljak Sokol“ Gledatelja: 150

Nada: Boko 5, Čorić, Kordun 5, Perić, Jurčević, Đurović 5, Kodžić, Popović, Andić, Rosso 12, M. Vlajčević 5, Rudić 5, Burazin, Markić, Plazibat, Grubišić, Čulić, Borozan, Tomaš, Abramušić, Ivica, Vuko, Marjančević.

Ljubljana: Hočevar, Sambol, Nigrl 5, Gobec, Šercer, Fogec, Oruč, Miljuš,Radelj-Šemrov, Kavčić, G. Okič, Kadunc, Penko, Puš, Burnik 8, Kirn, I. Okič, , Kapun, Železnik, Gantar, Jamnik .

Kiša i hladnoća nisu spriječili momčadi Nade i Ljubljane da nam priušte još jednu ragbijašku poslasticu. Na odličnom travnjaku igrališta na popularnoj sinjskoj Trnovači gledali smo vrlo kvalitetan i zanimljiv susret. Nada dolazi prva do vodstava u 5. minuti susreta preko Rossa iz kaznenog udarca. Gosti na isti način uzvraćaju preko Burnika u 8. minuti. Slijedi period dominacije splitske momčadi. Najprije Đurović, u 11. minuti,  postiže zgoditak, kojeg uspješno pretvara Rosso za novo vodstvo Nade 10:3. Četiri minute potom Rudić koristi nesmotrenost obrambenih igrača gostiju i povećava vodstvo splitske momčadi na 15:3. Nada ima terensku inicijativu ali čvrsta obrana gostiju uspješno se brani  i pokušava igru prebaciti na polje splitske momčadi. Pred sami kraj prvog poluvremena, Nigrl  zgoditkom završava uspješnu akciju gostiju a preciznim pretvaranjem Burnik smanjuje na aktivnih 15:10 i momčadi odlaze na zaslužen odmor.

Promrzli i pokisli gledatelji s nestrpljenjem su očekivali nastavak susreta.  Ubrzo Ljubljana udarcem iz kazne u 43. minuti preko Burnika smanjuje na  otvorenih i neizvjesnih  15:13. Nakon dobrog pritiska na obranu gostiju Boko postiže laki zgoditak u 48. minuti kojeg još jednom uspješno pretvara Rosso za 22:13. Igrači Ljubljane ne posustaju i nastoje probiti obranu splitske momčadi. Prijelomni trenutak susreta dogodio se u 59. minuti . Nakon kvalitetnog pritiska, gosti iznuđuju kazneni udarac. Iz vrlo izgledne situacije za smanjenje vodstva, Burnik pogađa stativu. Lopta se odbija u obrambeno polje splitske momčadi gdje je prihvaćaju domaći igrači i izvanrednom reakcijom izvode brzi kontranapad kojeg uspješno zgoditkom završava Marin Vlajčević. 27:13.  Odlično izvedena akcija puni još većim samopouzdanjem igrače domaće momčadi. Nada kontrolira igru te uspijeva zgoditkom Korduna i pretvaranjem  Rossa povećati svoju prednost u 68. minuti. Točku na i današnjeg derbija stavlja Rosso u 75. minuti susreta sigurnim udarcem iz kazne za konačnih, uvjerljivih 37:13.  Šteta da ovu odličnu utakmicu zbog vremenskih neprilika nije bilo u mogućnosti pratiti veći broj gledatelja. Momčad Nade još jednom je pokazala svoj pobjednički karakter i puna samopouzdanja iščekuje finalni susret za Prvaka države. Slijedeće subote 15.12., u reprizi prošlogodišnjeg finala, tamo ih čeka momčad Mladosti.