Ragbijaši Nade osvojili titulu Prvaka Hrvatske

Ragbijaši  Nade  osvojili su titulu Prvaka Hrvatske. U finalnoj utakmici ovogodišnjeg Prvenstva Hrvatske splitska momčad na impresivan način stigla do nove titule Prvaka Hrvatske. Vrlo discipliniranom, odgovornom i efikasnom igrom Nada je danas na zagrebačkom Krtičnjaku u potpunosti nadigrala velikog rivala. Po prilično hladnom vremenu i veoma zahtjevnom terenu splitska momčad odigrala je najbolju utakmicu sezone u pravom trenutku. Još jednom su pokazali istinski sportski karakter. U veoma izazovnoj sezoni, zbog okolnosti vezanih uz pandemiju i zbivanja oko nje, nisu klonuli duhom, trudili su se, posrtali i padali ali na kraju se uzdigli i zasluženo trijumfirali. Momčad Mladosti koja je u pet posljednjih sezona, čak četiri puta sasvim zasluženo ostvarila prednost na tablici uoči doigravanja, te stekla prednost  da finalni susret igra na svom igralištu, još jednom nije izdržala  do kraja  i morala je čestitati  boljem rivalu osvajanje titule. Točno u 14 sati  sudac Ivan Zelić dao je znak da započne finalni susret na Krtičnjaku. Nakon uvodnih par minuta početnog ispitivanja snaga, playmaker Nade Luka Lerotić, koristi nesmotreno ispucavanje domaće momčadi, sjurivši se u prostor zgoditka domaće momčadi, polaže zgoditak za rano vodstvo Nade već u 4 minuti susreta. Domagoj Plazibat uspješno pretvara za 0:7. Mladost uzvraća u 8 minuti realizacijom kaznenog udarca od strane Jurišića  3:7. Nada savršenom igrom u obrani ne dozvoljava domaćim igračima da se razmašu te i stalno opasno prijeti vrlo raznovrsnom igrom u napadu. Splitska momčad dvaput u 18. i 23. minuti iznuđuje kazneni udarac koje vrlo sigurno realizira Domagoj Plazibat za vodstvo Nade 13:3. Šest minuta potom, nakon uspješne akcije splitske momčadi isti igrač postiže zgoditak za vodstvo Nade 18:3. Mladost se trudi ali sve kreće na mlin gostujuće momčadi. Nada vrlo opasna kad stekne posjed lopte, brzo se primiče prostoru zgoditka Mladosti. Lerotić u 33. minuti izvodi brzu kaznu, dodaje Periću koji postiže zgoditak a neumoljivi Domagoj  Plazibat uspješno pretvara za već osjetno vodstvo splitske momčadi 25:3. Svoju dominaciju u prvom poluvremenu igrači Nade potvrđuju u posljednjoj minuti novim zgoditkom i pretvaranjem starijeg brata Plazibata za 3:32.

Početkom drugog poluvremena Mladost pokušava razbiti ritam splitske momčadi, vezuju nekoliko solidnih akcija te u 53 . minuti preko Dominika  Fišića postižu svoj prvi zgoditak na utakmici za 8:32. Jurišić neprecizan iz pretvaranja.  Splitska momčad vrlo angažiranom, discipliniranom igrom kontrolira tijek zbivanja na igralištu. U 55 minuti Domagoj Plazibat kažnjava prekršaj domaće momčadi 8:35. Deset minuta kasnije Duje Plazibat preuzima ulogu pucača u splitskoj momčadi te iz kaznenog udarca povećava vodstvo splitske momčadi  na 38:3. Danas odlični Luka Lerotić postiže svoj drugi zgoditak za splitsku momčad u 71 minuti susreta  a stopama starijeg brata Duje Plazibat pretvara za 8:45. Čast Mladosti brani Dominik Fišić koji postiže svoj drugi zgoditak na utakmici u 74. minuti kojeg  Ivanković uspješno pretvara za 15:45. Na kraju u 80. minuti uvjerljivu pobjedu splitske momčadi potvrđuje nakon izvanrednog solo prodora Dario Jurčević za konačnih 50:15. Kraj susreta, velika zaslužena pobjeda,  te početak slavlja  splitske momčadi. Nada superiorno osvaja svoj ukupno 37 naslov Prvaka države.

Mladost: Biškić,T. Fišić, Brečić, Oxenham, Stipić, Jukić, Pavešić, Buljac, D. Fišić 10, Jurišić 3, Vlašić, Ivanković 2,  Žunić, Buljanović, Peršić,Klenović, Radman, Grman  Kajfeš, Bunić, Dominko, Petričević

Nada: Miljak, Bibić, Perlain, Miletić, Perić 5, Jelavić-Mitrović, Popović, Jurčrvić 5, Lerotić 10, Du. Plazibat 5, Markić, Čorić, Do. Plazibat  25  , Antić, Dodoja, Čulić, Kordun, Bužančić, Šolić, Biuk, Tomaš, Barić, Šiklić