Zagreb, 25.03.2017.         HARK Mladost – RK Nada     11:19  (11:12)

Igralište Mladosti (Krtičnjak)
                                             Gledatelja: 350

HARK Mladost: M. Slaviček , Brečić , Filković, Grman, Buljac, Dumančić, Galić, Draženović, Bunić, Jurišić 6, Perišić, Ivanković, Šuta, Sekovanec, Muhoberac  5, Klenović, Crnobrnja, Filković, Bolić, Puncikar, K. Slaviček ,Vuković. Damjanić

Nada: Miljak, Čorić 5, Ondini, Perić, Jelavić-Mitrović, Đurović 5, Kodžić, Popović, Antić, Lerotić,Ivančić Rudić, Olujić, Vlajčević 5, Rosso 4, Boko, Čulić Marović, Tomaš, Bibić, Dodoja, Burazin , Vuletić

Vrijednom pobjedom nad najvećim rivalom u prvoligaškom natjecanju splitska momčad na pragu je osvajanja nove titule Prvaka Hrvatske. Bila je to po svemu utakmica kakvu smo očekivali. Sjajna atmosfera na Krtičnjaku uz povoljne vremenske uvjete bila je dodatni motiv za obje momčadi. Igralo se snažno, beskompromisno  tijekom cijelog susreta.

U fer i korektnoj borbi igrači su uložili svoj maksimum svjesni uloga kojeg utakmica nosi. Od samog početnog zvižduka suca Bartolića  osjećala se ogromna energija u zraku, prilikom svakog dodira s loptom, prilikom svakog međusobnog kontakta  igrača. Prvi do prednosti stižu igrači Mladosti. Nik Jurišić uspješno realizira kazneni udarac i svoju momčad dovodi u vodstvo 3-0 uz erupciju oduševljenja gledatelja na tribinama. Igrači Nade izdržavaju  silan početni nalet  i pritisak domaće momčadi te uspostavljaju ravnotežu na terenu.

U dvadesetoj minuti preokret. Krešimir Čorić uspješno završava akciju skupa Nade u neposrednoj blizini linije zgoditka domaće momčadi. Zgoditak  kapetana Nade uspješno pretvara Rosso za vodstvo splitske momčadi  3-7.  Deset minuta kasnije Nada zgoditkom Vlajčevića povećava vodstvo 3-12. Mladost odmah uzvraća preko Jurišića u 31. minuti te Muhoberca u 40. minuti susreta.  Nakon velike borbe tijekom cijelog prvog poluvremena  momčadi odlaze na odmor tek  uz minimalnu prednost gostiju 11-12.

Nakon odmora,  u nastavku  susreta ponovno ista slika, borba za svaki pedalj terena. Dvadesetak minuta niti jedna momčad nije uspjela materijalizirati svoje prigode. Rezultat još uvijek otvorenih i minimalnih 11-12  s kojim se ulazi u sve napetiju završnicu susreta.  Nakon jednog uspješnog auta splitske momčadi, mladi Đurović postiže  vrlo značajan zgoditak , kojeg uspješno pretvara Rosso za vodstvo Nade 11-19.  Mladost  ponovno žestoko pritišće  kako bi stigla vodstvo splitske  momčadi. U jeku napada domaćih igrača  treneri  Nade  povlače ključne poteze. U igru uvode sve raspoložive igrače na klupi Nade .Pored mladih Vuletića, Dodoje i Tomaša uvode iskusne i odmorne Marovića, Čulića i Burazina. Osvježena momčad splićana  izdržala je sve nalete domaće momčadi do kraja susreta. Na kraju zaslužena pobjeda splitske momčadi. Nada je pokazala u odlučnim momentima  karakter i prisebnost. Izdržala je konstantan pritisak tijekom cijelog susreta   snažne i motivirane momčadi domaćina.

Ovom pobjedom splitska momčad je ponovno nadomak osvajanja nove titule.Do kraja  prvenstva Nada ima još tri utakmice i teško je vjerovati da će ispustiti veliku rezultatku prednost  koju je stekla ovom pobjedom nad Mladosti. Momčadi Mladosti sve čestitke  za prikazanu borbu i htijenje .