Ragbijaši Nade slavili u prvenstvenom derbiju na Savi!

Prvi ovogodišnji prvenstveni derbi zasluženo je pripao  splitskim ragbijašima. Sudar dviju najboljih hrvatskih momčadi ponovno nam je donio pregršt uzbuđenja te vrlo čvrst i korektan ragbi. Tri tjedna nakon poraza u polufinalu Kupa splitski ragbijaši izveli su pravi podvig na igralištu Mladosti. Nadigrali su velikog rivala na njegovu terenu bez čak 6 standardnih prvotimaca. Miljak, Jurčević, Kodžić, Lerotić, Burazin i  Plazibat što zbog ozljeda, što zbog neodgodivih obveza nisu bili na raspolaganju za ovaj susret. Znali smo da svaki derbi donosi novu sportsku priču i nove junake a to se posebno vidjelo u subotnjem susretu na Savi. U vrlo čvrstoj, dinamičnoj i fizički izuzetno zahtjevnoj utakmici ovaj put zasluženo je slavila splitska momčad. Od samog početka susreta vidjelo se da će to biti doslovno stalna, iscrpljujuća  borba za svaku stopu  terena na zagrebačkom Krtičnjaku. Mladost, na krilima zasluženih  uspjeha postignutih krajem prošle i početkom ove sezone,  puna samopouzdanja konkretnije otvara subotnji derbi. U 11. minuti Buljanović  bježi obrani splićana te postiže zgoditak kojeg uspješno pretvara Jurišić za vodstvo domaćih 7:0. Zgoditak i vodstvo domaće momčadi kao da je dodatno motiviralo splitsku momčad te ubrzo, u 14. minuti,  kapetan Nade, Krešimir Čorić, postiže svoj prvi zgoditak na subotnjoj utakmici smanjujući vodstvo Mladosti na 7:5. Igrači Nade igraju vrlo odlučno i beskompromisno, posebno čvrsto u obrani ne štedeći sebe ni protivnika. Uspješno zaustavljaju sve pokušaje Mladosti da se nametne na terenu i eventualno poveća vodstvo.  Obje momčadi igraju u zgusnutoj formaciji s posebnim naglaskom na siguran posjed lopte. U čvrstoj ravnopravnoj igri Nada uspijeva na kraju prvog poluvremena u 40. minuti realizirati stvorenu prigodu te novim zgoditkom Čorića uz pretvaranje mlađeg Plazibata stići do vodstva 7:12.

U nastavku ponovno obostrano čvrsta i dinamična igra. Ovaj put Nada prva uspijeva stići do zgoditka kojeg ponovno postiže kapetan Čorić u 46. minuti za vodstvo splićana 7:17. Igrači Mladosti silno se trude tražeći načina da probiju jučer izvanrednu obranu splitske momčadi i smanje vodstvo gostiju. Nada taktički vrlo disciplinirano  i zrelo čeka svoju prigodu koja se ukazala u 63. minuti.  Po četvrti  splitski kapetan, Krešimir Čorić, snažno probija obranu Mladosti te zgoditak, prometnuvši se u junaka subotnjeg derbija na Savi. Mladi Duje Plazibat uspješno pretvara za tada već sigurno vodstvo Nade  7:24. Nada čvrstom, kolektivnom obranom sigurno čuva zasluženo, teško stečeno  vodstvo te udarcem iz kazne  mlađeg Plazibata u 74. minuti povećava razliku na 7:27.Iako prilično isfrustrirana odličnom obranom splićana, momčad Mladosti ne posustaje, konačno u 77. minuti Biškić uspijeva probiti granitnu obranu splićana, postiže zgoditak kojeg Jurišić  pretvara za 14:27. U posljednjoj minuti susreta Duje Plazibat za Nadu još jednom uspješno realizira kazneni udarac te stavlja točku na i za konačnih 14:30. Velika, vrijedna pobjeda splitske momčadi u prvom prvenstvenom derbiju ove godine. Iako to ne vidimo iz konačnog rezultata bila je to vrlo napeta i žustra utakmica podjednakih momčadi. Nada je iznenadila  kompaktnošću, taktičkom disciplinom te odličnom realizacijom  stvorenih prigoda. Prikazana igra obje momčadi najbolja je  najava vrlo zanimljivog  i uzbudljivog nastavka ovogodišnjeg skraćenog Prvenstva Hrvatske.

Mladost: Biškić 5,T.Fišić, Brečić, Žunić, Stipić, Pavešić, Galić, Buljac, M. Fišić, Jurišić 4, Vlašić, Ivaković, Stojanovski, Buljanović 5. Perišić, Grman, Klenović, Ferrero, Jukić, Dominko, Camilo, Mihalj i  Tukulj.

Nada: Kordun, Bibić, Perlain, Miletić, Perić, Čorić 20, Đurović, Popović, Vuletić, Ivica, Rudić, Ivančić, Draganić, Antić, Duje Plazibat 10, Čulić, Tomaš, Šolić, Vlajčević, Markić, Abramušić i Vukša.