Ragbijaši Nade ostvarili i drugu pobjedu u novoj natjecateljskoj sezoni

Prvenstvo Hrvatske  2017/2018     II. kolo

Zagreb,  23.09.2017.                RK Zagreb      -   RK Nada     17: 56  (7:28)

Igralište Rudeš                              Gledatelja:  250

Zagreb: Juss,Hasija, Golubić,Fatović, Rešković,Rowntree 5, Galić, Krmek 5, Kadić, Belobrajdić 2Josipović 5 , Romčević-Vlahović, Aleksić, Gudelj, Jurić, Akmačić, Birkić, Zelić, Holjevac.

Nada:Miljak, Bibić, Ondini,Perić, Tomaš, Čorić 17, Kodžić 5, Popović, Antić, Lerotić 14, Vuko, Rudić, Burazin 5,Žunić, Plazibat 15, Borozan, Boko, Jelavić-Mitrović

Ragbijaši Nade ostvarili su i drugu pobjedu u novoj natjecateljskoj sezoni. Vrlo sigurno i uvjerljivo nadmašili su na Rudešu momčad  Zagreba. Od samog početka utakmice splitska  momčad  nameće žestok tempo preko igrača skupa, ostvarujući veći posjed lopte a time i kontrolu igre na početku  susreta. Nakon desetak minuta igre iskusni Burazin  polaže zgoditak kojeg uspješno pretvara Lerotić i dovode splitsku momčad u vodstvo 7:0. Sedam minuta kasnije u jeku napada gostujuće momčadi, Rowentree koristi neopreznost Lerotića, presijeca loptu te  iz brze kontre polaže zgoditak za domaću momčad,  Belobrajdić lako pretvara ispod branke za 7:7. Bilo je to sve vrijedno pažnje što su igrači domaće momčadi učinili u prvom poluvremenu. Nada ponovno preuzima inicijativu, snažniji  i uigraniji skup gostujuće momčadi stvarao je čiste i sigurne lopte za danas vrlo raspoložene i efikasne igrače linije splićana. Do kraja poluvremena splitska momčad vrlo brzo postiže u kontinuitetu tri zgoditka  (dvaput Plazibat  te Čorić ) te uz tri uspješna pretvaranja Lerotića dolazi do visokog vodstva 28:7.

U nastavku susreta ponavlja se dominacija gostujuće momčadi koja ne dopušta igračima Zagreba da se vrate u susret. Naprotiv u  periodu od 51. do 70. minute, splitska momčad postiže još četiri zgoditka redom: Plazibat, Kodžić te kapetan Čorić 2, potvrđujući visoku pobjedu svoje momčadi.Tek nakon opuštanja igrača Nade,  u posljednjih deset minuta susreta ,  domaćini izbjegavaju rezultatsku katastrofu te sa dva zgoditka Josipovića i Krmeka smanjuju na časnih 56:17.  Na kraju sasvim zaslužen pljesak gledatelja za danas bolju i vrlo nadahnutu gostujuću momčad ali i za trud i htijenje  do posljednje minute domaćoj momčadi.